HEMEN İLETİŞİME GEÇİN

0 (452) 233 99 98     |    0 (532) 223 28 00
Cumhuriyet Mahallesi Mustafa Kemal Bulvarı No:9/A Altınordu/ORDU
mehmetaliaygun@gumusyapi.net
Gümüş Yapı Taşlar

Taşlar

Doğaş Taşlar

Doğal taşlar, doğadan çıktıktan sonra ticari olarak işletilebilen en eski inşaat malzemeleridir. Tarih boyunca insanoğlu tarafından yapılarda ve anıtlarda güzelliği ve dayanıklılığı sebebiyle kullanılmıştır. Zamanla kullanımı artan doğal taşlar günümüzde özellikle inşaat, kaplama, döşeme, heykelcilik, yol yapımı, porselen ve cam sanayi (kuvars), optik sanayi ve süs eşyalarının yapımında kullanılmaktadır.  

Jeoloji bilimi içinde mineroloji MİNERALLERİ, petroloji ise KAYALARI inceleyen bilim dalıdır. Yeryüzü kaya kitlelerinden oluşmaktadır. Mineraller ise kaya kitleleri içinde bulunan, kararlı, özellikleri değişmeyen inorganik kimyasal elementler veya kompleks bileşiklerdir.

Kültür Taşları

Kültür Taşı;Dekoratif amaçlı oluşturulan doğal görünümlü taş kalıplarına dökülen ana maddesi çimento ve pomza ve kumdan oluşan bir karışımla üretilir.Elde edilen karışık kalıpların şeklini alır ancak renklendirme işlemi için doğal renk pigmentleriyle hassas bir el işçiliği yapılması gerekir farklı boyama yöntemleriyle doğal bir görüntü sağlamak için çalışılır.

Dekoratif duvar dekorasyonu ürünlerinin son zamanlarda en ilgi görenlerinden biriside kültür taşı ve kültür tuğlaları.Evinin yada iş yerinin duvarlarının daha dekoratif görünmesini isteyenler duvar kaplama ürünlerini daha çok tercih etmeye başladı yani artık duvar boyaları ve duvar kağıdı gibi ürünler popülerliğini duvar kaplama ürünlerine bıraktı diyebiliriz.

Bunların içerisinde ise en çok doğal görünüme sahip ürünlere olan talep dikkat çekiyor genellik ile taş görünümlü dekoratif paneller ve tuğla görünümlü dekoratif paneller insanların en çok tercih ettikleri arasında.Birde daha doğal gözükmesini isteyen bir kesim var bu kesim tercih edebileceği tek alternatif kültür taşları ve kültür tuğlaları kalıyor doğal görüntüye en yakın olan ve görsel anlamda en iyi ve gerçekçi görüntüyü veren duvar kaplama ürünü.