HEMEN İLETİŞİME GEÇİN

0 (452) 233 99 98     |    0 (532) 223 28 00
Cumhuriyet Mahallesi Mustafa Kemal Bulvarı No:9/A Altınordu/ORDU
mehmetaliaygun@gumusyapi.net
Gümüş Yapı Konteyner-Kabin-Kamelya

Konteyner-Kabin-Kamelya

Konteyner

Çeşitli boy, genişlik ve yükseklikte, soğutmalı, havalandırmalı, üstü açık, dökme yük için vb. tipleri bulunur; gemi, uçak, tren ve kamyonla taşınabilir.

Konteyner bir ya da birden fazla taşıma modu ile yükleri yolda boşaltıp doldurmadan taşınmasını sağlayan bir araçtır. Konteynerler 20 feet ve 40 feet uzunluğunda olmak üzere 2 boyutta, genellikle çelikten üretilir.

40’lık bir konteyner yapımında yaklaşık 2,5 ton çelik kullanılır. Konteynerlerin her köşesi 96 tonluk bir yükü kaldıracak, zemini ise cm² de 24,5 kg’lık yükü taşıyabilecek şekilde dizayn edilmiştir.

Kabin

İnsanların yaşam alanlarında farklı türlerde kullanılmaküzere kabinler bulunmaktadır. Bunlarekonomik güvenlik, standart mobo, geniş yaşam, klasik, metropol,askeriyeye özel imalattan kamuflajlı, sandviç panel, mega ve duş olarak karşımızaçıkmaktadır. Kullanışlı küçük özel bölmeler ve modern olarak dikkatçekmektedir. Sağlam ve güvenli yapıya sahip, ısı ve ses yalıtımı ve tek parçaolarak taşınma kolaylığı ile kullanışlıdır.

Kamelya

Tarla, bahçe ve avlularda yazın serinlemek ve vakit geçirmek amacıyla inşa edilen, üstü genelde örtülü, bazen sarmaşık bitkilerle kaplanan basit yapı. Küp, silindir veya diğer geometrik şekillerde olabilir. Yapımında genellikle ahşap malzemelerin kullanıldığı kameriyelerin içine bazen bir kapıdan girilir, bazen de bir veya birkaç yüzü tamamen açık olur. Duvarlarında oturmaya yarayan çıkıntılar bulunabilir. Pek çok kameriyede yiyecek-içecek tüketiminde kullanılan bir masa bulunur.